regi Bányászok Érdekvédelmi Kulturális Egyesület
Bányászok Érdekvédelmi Kulturális Egyesület
Támogatás

Kedves Barátaink, ismerőseink, volt Munkatársak!
Megkérünk, benneteket, hogy akinek van lehetősége a személyi jövedelem adó 1%-át felajánlani,
az kérem támogassa egyesületünket, hogy működésünk biztosított legyen a továbbiakban is.
Bányászok Érdekvédelmi Kulturális Egyesület      adószám:  18323117-1-02
Egyéni felajánlásokat a Mecsekvidéke Takarékszövetkezet : 50300109 - 10001758
számlaszámon tudjuk fogadni.
Köszönettel! Jó szerencsét!
 
 
22
Mar
    A fővárosban tárgyalt a BÉKE

Bányászjuttatások: a fővárosban tárgyalt a BÉKE

A Bányász Érdekvédelmi Kulturális Egyesület (BÉKE) vezetősége – Talló Zoltán elnök, Molnár Ferenc ügyvezető elnök, Szemán István alelnök és Benke Norbert az MSZOSZ Baranya megyei elnöke valamint a Vasas Szakszervezet Dél-dunántúli Regionális vezetője – Budapesten tárgyalt a bányászjuttatások ügyében.

A delegációt fogadta Hoppál Péter országgyűlési képviselő, Csizi Péter országgyűlési képviselő, Pécs alpolgármestere, Nagy Csaba országgyűlési képviselő, Pécs alpolgármestere, Kővári János, országgyűlési képviselő, Soltész Miklós, szociális ügyekért felelős államtitkár, Zentai László vezető titkár a népjóléti kabinetből.

A BÉKE az alábbi dokumentumot csatolta közleményéhez:

 
 
17
Mar
    pecsma.hu

Talló: a bányászok többet érdemelnek

 

Tiszteletből, megbecsülésből, egészségtámogatásból, s nem utolsósorban anyagi megbecsültségből is többet érdemelne az a még élő több ezer magyar bányász, akiket az előző kormány megpróbált nehéz helyzetbe hozni – mondta Talló Zoltán, az újonnan, Pécsett alakult érdekvédelmi szervezet elnöke egy csütörtöki sajtótájékoztatón.

A Bányászok Érdekvédelmi Kulturális Egyesületének elnöke figyelmeztetett rá: ha a kormány nem vonja vissza a Gyurcsány-kabinet 2007-ben elfogadott rendeletét, akkor 2011 januárjától több tízezer forinttal rövidítenek   meg minden egyes bányászt.  A Pécsett élő több mint ezer egykori dolgozó egyike elmondta: a döntéshozókon keresztül szeretnék elérni, hogy térjenek vissza a bányász egészségkárosodási járulék számításának korábbi módszerére. Azért is harcol a  szervezet, hogy állítsák vissza az egykori vájárok erkölcsi megbecsülését azzal, hogy a járadékosokat kiemelik a szociális segélyezettek köréből – tette hozzá Szemán István alelnök.

Az egykori nehézipari dolgozók azért hozták létre az egyesületet, mert úgy látják, hogy a pécsi és a baranyai bányászok érdekképviselet nélkül maradtak. „A bányász szakszervezet kiegyezett a politikával. A vezetés a bányászok megkérdezése nélkül, érdekeiket figyelmen kívül hagyva pozícionálja magát” – utalt Szemán István arra, hogy a bányász szakszervezet nyíltan kiállt az MSZP mellett az önkormányzati választások előtti kampányban.  A tagok vallják, hogy ideje saját kezükbe venniük sorsukat, valós keretek között felkarolniuk a korábbi bányászok problémáit. Nem tűrik tovább, hogy ellenük és nélkülük hozzanak jogszabályokat, és így utólag semmissé tegyék szerzett jogaikat – derült ki Talló Zoltán szavaiból

 
   

Pilisi Szénbányák

http://pilisiszenbanyak.lapunk.hu/

Összefogás Mecsekszabolcsért Egyesület

http://www.mecsekszabolcs.info

 
   


17. oldal / 17